Jsem si toho vědom

Univerzitní služby

Ubytování - Univerzitní služby

O kolejích Jihočeské univerzity

Studentům nabízíme různé druhy ubytování,  s vlastním sociálním zařízením, společným sociálním zarízením nebo buňkovým systémem. Ubytovací kapacitu KaM JU tvoří čtyři budovy K1 až K4 ve vysokoškolském areálu ve Čtyřech Dvorech a kolej K5 na levém břehu Vltavy na okraji sídliště Vltava. Celková kapacita kolejí je 2085 lůžek a po dobu akademického roku je plně využita k ubytování studentů univerzity.

Ke standardnímu vybavení všech pokojů kolejí patří chladničky, v koleji mají studenti k dispozici kuchyňku, prádelnu, TV místnost. Zapůjčit je možno drobné spotřebiče a domácí potřeby (sušák, žehličku, žehlící prkno, vysavač, pečící plech). Možnost studentského připojení k internetu.

Podávání žádostí o kolej na příští rok

Vážení studenti a studentky,

další rok je za námi a opět nadešel čas zajistit si ubytování na  kolejích JU v příštím akademickém roce 2020/2021. Již od  27. 4. 2020 máte možnost si elektronicky na adrese https://koleje.jcu.cz po přihlášení do systému ISKAM podat žádost o kolej. Tato možnost se týká všech současných studentů, kromě studentů budoucích prvních ročníků, kteří se budou přihlašovat od 1.7.2020. Více informací naleznete v nařízení rektora R 418 a v přehledném harmonogramu zde.

Dne 1. 6. 2020 na stránkách KaM bude zveřejněn seznam studentů a studentek s vyhověnou žádostí. Sledujete proto naše stránky www.kam.jcu.cz!

Nově bychom Vás rádi upozornili na tři novinky v ubytování a to:

1. zavádíme podmínku zaplacení rezervační kauce na ubytování jako potvrzení zájmu o ubytování na koleji JU (dle nařízení rektora R 418 - článek 15)
  2. nabízíme Vám možnost rezervace konkrétní koleje a pokoje elektronickou cestou
  3. ceník ubytování platný od 1.7.2020.

V případě dotazů kontaktujte vedoucí koleje.

Těšíme se na Váš zájem o ubytování na našich kolejích

Vaše KaM

Druhy ubytování:

Kolej K1 a K4

Buňkový systém, vlastní sociální zařízení na buňce, jedno až dvoulůžkové pokoje na buňce

Kolej K2 a K3

Společné sociální zařízení na podlaží, dvoulůžkové pokoje

Kolej K5

1, 2 a 3 lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením