Ubytování v období letních prázdnin 2021

Accommodation during the summer holidays 2021

Všichni zájemci o ubytování na kolejích JU od 30.6.2021, si mohou podávat žádosti osobně nebo mailem u vedoucí ubytování paní Dvořákové Petry, a to v termínu od 17. 5. 2021 do 4. 6. 2021.

Při podání žádosti na letní ubytování žadatel souhlasí s převodem ubytovací kauce na následné ubytovací období.

Žadatel se dostaví do kanceláře vedoucí  ubytování nejpozději do 30.6.2021 k podpisu nové ubytovací smlouvy.

Z důvodu plánovaného uzavření koleje K2 na období letních prázdnin a ubytování hostů v letních měsících nebude možné všem studentů ponechat stávající pokoj.

Děkujeme za spolupráci a přejeme krásné léto

Vaše KaM  JU

All those interested in accommodation at the JU dormitories from June 30, 2021, can submit applications in person or by e-mail to the head of accommodation, Mrs. Dvořáková Petra, in the period from May 17, 2021 to June 4, 2021.

When submitting an application for summer accommodation, the applicant agrees to the transfer of the accommodation deposit to the subsequent accommodation period.

The applicant will come to the office of the accommodation manager no later than June 30, 2021 to sign a new accommodation contract.

Due to the planned closure of the K2 dormitory for the summer holidays and the accommodation of guests in the summer months, it will not be possible to keep the existing room for all students.

Thank you for your cooperation and we wish you a beautiful summer

Your KaM JU