Prodej mléka

Selling milk

Vážení,

od 22. dubna 2024 vám nabízíme čerstvé mléko pasterované. Tento produkt je z výroby, kterou zajišťují studenti studijních programů zaměřených na zootechniku a kvalitu produktů v rámci svých prací na Fakultě zemědělské a technologické JU. Mléko můžete zakoupit v 1 litrových nevratných lahvích na bufetu v Akademické knihovně.

Hezký den přejí KaM.

Dear customers,

from April 22, 2024 we offer you fresh pasteurized milk. This product is produced by students of study programs focused on zootechnics and product quality as part of their work at the Faculty of Agriculture and Technology of the JU. You can buy milk in 1 liter non-returnable bottles at the buffet in the Academic Library.

KaM wishes you a nice day.