Testování studentů od 26. dubna 2021

Obligatory test for presence of the SARS-CoV-2 virus from 26. 4. 2021

V souvislosti s usnesením Vlády České republiky ze dne 19.4.2021 č. 393 k mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví mohou od 26.4.2021 na kolejích JU pobývat a vstupovat do nich pouze ubytované osoby s platným negativním testem na přítomnost viru SARS-CoV-2.

Za platné potvrzení se považuje:

*  potvrzení vydané na základě testování provedeného na JU s platností 7 dní od vydání potvrzení

*  potvrzení vydané poskytovatelem zdravotních služeb o negativním výsledku POC antigenního testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2, které nejsou starší 168 hodin a které byly provedeny poskytovatelem zdravotních služeb podle aktuálně platného mimořádného opatření MZ k provádění testů

* dokladem o tom, že prodělal laboratorně potvrzené onemocnění covid-19, uplynula u něj doba izolace podle platného mimořádného opatření MZ a od prvního pozitivního POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 90 dní

* certifikátem MZ o provedeném očkování vakcínami schválenými EU proti onemocnění covid-19, pokud od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu podle souhrnu údajů o léčivém přípravku (dále jen „SPC“ ) uplynulo nejméně 14 dní, nebo od aplikace první očkovací dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC uplynulo nejméně 14 dnů.

Testování studentů na JU je zajištěno centrálně externím poskytovatelem zdravotních služeb. Přírodovědecká fakulta si zajišťuje testování studentů samostatně.

Testování studentů JU bude probíhat v pracovní dny na určených místech v určených časech (od 7:30 do 10:30 s výjimkou v pondělí 26. 4. 2021, kdy se bude testovat v čase od 7:30 do 12:00).

• Pondělí–v budově Pedagogické fakulty, Dukelská ul. 9, České Budějovice
  • Úterý–čtvrtek–v prostorách Akademické knihovny, Branišovská 1646/3b, Č. Budějovice
  • Pátek–v budově Zdravotně sociální fakulty, Boreckého 1167/27, České Budějovice.

Studenti na místě obdrží potvrzení o provedení testu s vyznačením výsledku testu.

K testování se budou studenti přihlašovat prostřednictvím rezervačního systému na stránkách JU.

Ve zcela výjimečných a ojedinělých případech lze využít samotestování laickou osobou. Samotestovací sady jsou připraveny pro ubytované osoby na recepcích koleje K2 a K5.

Důrazně upozorňujeme všechny ubytované, že bez prokázání se jedním z výše uvedených dokumentů, nebude umožněn pobyt a vstup do koleje.

Všechny ubytované osoby jsou povinny od pondělí 26.4.2021 při každém vstupu do koleje prokázat se na recepci jedním z výše uvedeným potvrzením.

Děkujeme za pochopení a spolupráci.

Vaše KaM JU

In connection with the Resolution of the Government of the Czech Republic of 19 April 2021 No. 393 on extraordinary measures of the Ministry of Health, only accommodated persons with a valid negative test for the presence of the SARS-CoV-2 virus may stay and enter the JU dormitories from 26 April 2021.

The following are considered valid certificates:

* confirmation issued on the basis of testing performed at JU with validity 7 days from the issuance of the confirmation

* proof that he has undergone laboratory-confirmed covid-19 disease, the isolation period has elapsed in accordance with the applicable emergency measure MZ and since the first positive POC antigen test for SARS-CoV-2 virus or RT-PCR test for SARS-19 CoV-2 has not elapsed for more than 90 days

* by the Ministry of Health certificate on vaccination with EU-approved vaccines against covid-19, if at least 14 days have elapsed since the second dose of the vaccine in the case of a two-dose schedule according to the SPC, or after the first dose vaccine in the case of a single dose schedule under the SPC, at least 14 days have elapsed.

Testing of students at JU is provided centrally by an external provider of health services. The Faculty of Science arranges student testing independently.

Testing of JU students will take place on working days at designated places at specified times (from 7:30 to 10:30, with the exception of Monday, April 26, 2021, when testing will be from 7:30 to 12:00). 

Monday – in the building of the Faculty of Education, 9 Dukelská Street, České Budějovice  Tuesday – Thursday – in the premises of the Academic Library, Branišovská 1646 / 3b, Č. Budějovice 

Friday – in the building of the Faculty of Health and Social Studies, Boreckého 1167/27, České Budějovice.

Students will receive a confirmation of the test on the spot, indicating the test result.

Students will register for testing through the reservation system on the JU website.

In very exceptional and rare cases, self-testing by a lay person can be used. Self-test sets are prepared for guests staying at the receptions of the K2 and K5 dormitories.

We would like to strongly warn all guests that without proof of one of the above documents, they will not be allowed to stay and enter the dormitory.

From Monday, April 26, 2021, all accommodated persons are obliged to prove themselves at the reception with one of the above-mentioned confirmations at each entrance to the dormitory.

Thank you for your understanding and cooperation.

Your KaM JU