Rekonstrukce koleje K4

O připravované rekonstrukci koleje K4 se dozvíte v následující novince.

Vážené studentky, vážení studenti,

dovolte mi, abych vás několika slovy informoval o přípravě rekonstrukce koleje  K4 v areálu kampusu JU.
Po ukončení rekonstrukce kolejí K1 a K5 v minulém roce jsme začali připravovat s investičním útvarem JU celkovou rekonstrukci další koleje, tentokrát koleje K4.

Důvodů k výběru koleje K4 je několik. Tato kolej jako jediná nebyla mnoho let opravována, a jestli například na ostatních kolejích máme alespoň vyměněná okna, opravenou střechu, nové rozvody instalací, …., tak tyto opravy se koleji K4, jako koleji „nejmladší“ , vyhýbaly. Navíc je v letošním roce historicky po prvé možné požádat o dotaci právě na opravu budovy v rámci Kolejí a menz v ČR.

Proto jsme se rozhodli, po odsouhlasení vedením JU, přistoupit k celkové rekonstrukci. Samozřejmě se jedná o proces dlouhodobý, od poloviny loňského roku připravujeme veškeré nezbytné podklady. Samotná kolej K4 by měla být uzavřena a celý objekt předán k rekonstrukci až po získání a schválení veškerých nezbytných dokladů a samozřejmě po získání finanční dotace. Z výše uvedených důvodů bude kolej uzavřena nejdříve na podzim následujícího kalendářního roku. Kolej K4 bude poskytovat ubytování našim studentům i hostům ještě minimálně celý následující akademický rok, tj. do konce následujícího léta 2020.

Rádi vás proto na koleji K4 ubytujeme i v průběhu celého následujícího akademického roku 2019/2020.

S přáním krásného počátku léta

Ing. Ivan Hájek

ředitel Kolejí a menz